Zeman bořivoj: honza málem králem DVD

Doporučená nabídka stample.cz

• , zakoupeno v Filmnadvd.cz

• skvělá pohádka

mohu doporučit

• , zakoupeno v Aukro.cz

• Pěkná pohádka. Dětem se moc líbí. Hlavně ta písnička "Svítí, svítí slunce nad hlavou".

Dnes již klasika československé kinematografie. Je to milá, veselá a chytrá pohádka.

Žánr
pohádkové
Originální název
Honza málem králem
Typ
filmy

Úžasná pohádka o tom, že neprohloupí, kdo srdce má a není skoupý, to je Honza málem králem s Jiřím Kornem v hlavní roli. Český Honza je oblíbenou postavou pohádek a přitom nemusí být vůbec hloupý. Příběh o chytrém a odvážném Honzovi, který si z ničeho nedělá hlavu.

• Délka: 86 min.
  • Režie: Bořivoj Zeman
  • Hrají: Naďa Konvalinková; Petr Nárožný; Lubomír Lipský; Josef Kemr; František Filipovský; Helena Růžičková; Jiří Korn; Zdeněk Dítě
  • Zvuk: Dolby Digital 5.1:česky, Dolby Digital 2.0:česky

• česká pohádka
    • v hlavní roli Jiří Korn
    • hodně hezkých písniček
    • veselá
    • Honza v této pohádce není hloupý, ale naopak chytrý

Ač se to může zdát neuvěřitelné, byla jsem před mnoha lety na filmové premiéře této pohádky v kině. Bylo to v Praze a byla to odměna pro žáky 8. tříd, kteří tehdy končili základní školu a byli už přijati na střední školu. Tehdy bylo možné jít na střední školu jak z 8. třídy, tak z 9. třídy. Já jsem byla přijata na střední školu z 8. třídy, a tak jsme s mnoha dalšími byli na této filmové pohádce za odměnu a také jako rozloučení se základní školou. Takže jsem viděla tuto filmovou pohádku opravdu jako jedna z prvních. Pohdáka se mi tehdy líbila, i když jsem si na ni připadala už trochu velká - a asi nejen já, možná bychom bývali uvítali jiný film, ale budiž. Určitě mě tehdy zaujalo, že v hlavní roli je Jiří Korn a pohádka je veselá a Honza v této pohádce není hloupý, ale naopak chytrý a je tam mnoho pěkných písniček a hudby.

• dnes už klasická česká pohádka
    • v době kdy se natáčela hlavní představitelé velmi oblíbení
    • pěkná hudba a písničky
    • dobrá kamera
    • Někdy je děj až příliš jednoduchý,ale v pohádce tomu asi tak musí být

Klasická česká opohádka o Honzovi, který ale v této není hloupý ale naopak chytrý a ještě má k tomu potřebné štěstí, které jako Honza musí mít. Pokaždé když ji dávají tak se sanžím dívat, protože se dá zhlédnout alespoň jednou za rok určitě. Dobré herecké výkony hlavních hrdinů- zpěváků. Dobrá kamera, i na tu dobu dobré triky. Výborá hudba s ústřední písničkou, kterou si člověk rád a snadno zapamatuje. Kulisu filmu dodává i okkolní příroda, kde se Honza pohybuje, snad každý v ní pozná kousek svého dětství, kde trávil svoje prázdniny. Doporučuji všem, kterým se líbí klasické české pohádky, i když tato až tak klasikou svým obsahem není, ale stojí za podívání určitě.

• výborná česká pohádka
    • pro všechny věkové kategorie
    • doprávezná mnoha písničkami
    • hlavní role jiří korn
    • některé malé děti se můžou bát smrtky

Výborná česká pohádka podle klaseického scénáře honza se vydá do světta ale nanejde si si pricezu ale obyčejné děvče a zajižije mnoho dobrodružství.Mohu doporučit všem kteří chtějí kvalitní českou pohádku.

• Krásná česká pohádka
    • Pro děti i dospělé
    • Známí herci
    • Poutavý děj
    • Pěkný konec

Tuto pohádku zná snad každý. Příběh o Honzovi co se vydal do světa, aby ho poznal. Zde se setkává s dotěrnými vojáky a s nafoukaným králem a princeznou, která nemluví. On však nakonci princeznu ke smíchu přiměje a to tím, žejí pěkně naplácá. V pohádce je několik kráných písniček a je vhodná jak pro děti tak i dospělé. Velmi doporučuji! Jsem spokojen!

Krasna ceska pohadka.

• , zakoupeno v Aukro.cz

Veselá pohádka plná písniček, ve které vás určitě vyděsí Valerie Kaplanová v roli smrtky s proklatě ostrou kosou :)
    Hlavní hrdina je typický český chasník který nepobral příliš inteligence, na zvládnutí různých těžkostí mu ale postačí zdravý selský rozum.

Pohádka o líném Honzovi, který se vydává do světa. Honzu ztvárnil Jiří Korn , který celou pohádku doprovází svými písničkami. Honza je sice líny, ale při tom je strašně chytrý, ale zároveň v některých věcěch také hrozně hloupý. Nakonec sice dostane truhlu plnou peněz za to že donutil rozmazlenou princeznu opět mluvit, al enež dojede nazpět domů, tak truhlu přiveze prázdnou.

• Herci
    • Hudba a muzika a zpěv
    • Nakamerované
    • Efekty
    • Moc jich není- možná trochu ty noční záběry- moc toho není vidět

Film je krásný.
    Je u něj velice pěkná muzika a hlavně to není černobílé.
    Velice hezky postaveni herci, skvělí herci.
    Jako vždy vyhraje dobro, ale ze zla tam jsou akorát loupežníci a paní smrtka.
    Za dobro vystupuje hlavně honza, je to takový "dobrák."
    Tento film doporučuji shlédnout.