Vlasta Redl Skupina, která se jmenuje Každý den .. - Každý den nějak - DVD

Druh nosiče
DVD

Druh nosiče
DVD

Dokumentární snímek Každý den nějak zachycuje horečnaté dokončování alba "Dopisy z květin" Vlasty Redla a jeho doprovodné skupiny "Skupina, ketrá se jmenuje Každý den jinak" na sklonku roku 2004 a následné turné k tomuto albu po českých městech, sálech, klubech. Jedná se o unikátní dokument režiséra Davida Dolníka, který přibližuje zakulisí profesionálního života muzikantů.

Natočeno v listopadu a prosinci 2004     režie, kamera, střih - David Dolník   scénář - Sám život   2.kamera Vlastimil Malaska   produkce: Vlasta Redl, Jiří Petřík, David Dolník   obrazová postprodukce Kveto Hečko   "Film Každý den jinak se dral na svět pěknou řádku let. Když se skupina rozpadla, byl ještě v plenkách a vypadalo to, že nevyjde vůbec. Podobných "úmrtí" přežil ještě několik. Přitom vlastně vznikl jakoby mimochodem, náhodou. Na jaře 2004 mne Vlasta Redl přizval k natočení koncertu KDJ pro plánované DVD. Ve volných chvílích se pak měl točit doprovodný materiál pro krátký film "Ze zákulisí". Záznam koncertu kvůli nedostatku technického zazemí nakonec nikdy nevznikl, ale s doprovodným materiálem jsme byli spokojeni a tak jsme se rozhodli pokračovat i během letního turné. Jenže v tom byl ten háček. Natočený materiál, jakkoli obsahoval zajímavé a vtipné scény, se hodil akorát pro svůj původní účel: jako bonusový filmeček pro koncertní DVD. Tam sice bývá běžné, že kamera několik minut bloudí zákulisím a čas od času natrefí na někoho z protagonistů, který jen křečovitě zamává rukou do objektivu, ale bez koncertního DVD by jakkoliv zajímavý bonusový materiál byl na nic. A to nám přišlo jako škoda. I když jsme stále nevěděli, co vlastně hledáme, rozhodli jsme se, že to zkusíme ještě jednou během turné v zimě. Tedy hned po tom, co KDJ dokončí novou desku. Byl to navýsost šťastný tah, protože se tehdy sešly dvě důležité věci: 1) Tou dobou byli všichni z kapely na kameru tak zvyklí, že ji už nevnímali a chovali se naprosto uvolněně. 2) Když jsme začali natáčet, byli KDJ ve studiu zalezlí už několikátý týden, bojovali s kolektivní chřipkou, k dokončení desky měli už pouze pár hodin a do odjezdu na šňůru jim zbýval jen jeden den. Na krku měli nůž a bojovali, aby vše stihli. To, co se začalo odehrávat před kamerou už nebyl žádný bonusový materiál bez hlavy a paty. Cestou na první koncert nás pak zaskočila sněhová kalamita, a já pochopil, že skrz objektiv pozoruji něco, co našim letním záběrům zcela chybělo - příběh.

Inspirováni silou natočeného materiálu, jsme se ve střižně rozhodli diváka hodit rovnou do víru dění a členy KDJ nijak blíže nepředstavovat. Film se tedy nesnaží o portét, nýbrž nabízí vyjímečnou možnost zcela bezprostředně nahlédnout do strastí (i slastí) kočovného muzikantského života, do jeho zákulisí a to způsobem, jakým to žádný DVD bonus nedokáže. Dokumentem pravidelně prostupuje záznam z vystoupení, jež na závěr daného turné natočila v Brně Česká televize. Mimochodem téhož, na který se KDJ v závěru filmu "připravují"… Takže se nám trošku toho koncertu nakonec podařilo do filmu dostat." - David Dolník, režie

Produkt zatím nemá žádné recenze.