Vážení zákazníci, protože pořád pracujeme na vylepšení našich služeb, od 5. března bude z technických důvodů až na 48 hodin nedostupná služba nákupu přes Heureku. Po tuto dobu zmizí oranžové tlačítko, stále však budete moci nakoupit přímo přes e-shop. Těšit se můžete na vylepšenou službu a zase o něco lepší zážitek z nakupování. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení. 

Paramount Oscar Winners - No Country For Old Men / American Beauty / A Beautiful Mind DVD

Popis produktu

Parametry produktu

Originální název
No Country For Old Men / A Beautiful Mind / American Beauty
Druh nosiče
DVD

Parametry produktu

Originální název
No Country For Old Men / A Beautiful Mind / American Beauty
Druh nosiče
DVD

Popis produktu

Collection of three modern Best Picture Oscar winners. 'No Country for Old Men' 2007 is the Coen brothers' stripped down and gritty chase thriller which has a Vietnam vet desperately trying to give the slip to a relentless killer. While out hunting in the barren wilds of Texas, Llewelyn Moss Josh Brolin discovers the aftermath of a drugs deal gone wrong, with dead bodies, heroin and a case filled with two million dollars in cash. Deciding to keep the money, Moss says goodbye to his wife Kelly MacDonald and takes off to plan his next move. It's not long before he discovers he's being followed by psychopathic ex-special forces hitman, Chigurh Javier Bardem, who decides his victim's fate, guilty or not, on the toss of a coin. As Chigurh raises the body count, gaining ever nearer to Moss, he in turn is hunted by local Sheriff Ed Bell Tommy Lee Jones, a seen-it-all-before cop, who could do wi

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.