Jak svět přichází o básníky DVD

Žánr

Rok vydání
1982
Druh nosiče
DVD

vydáno 1.4.2008 Poetickou komedii Jak svět přichází o básníky natočil režisér Dušan Klein podle půvabné knížky Ladislava Pecháčka Amatéři. Hlavními hrdiny jsou dva kamarádi, studenti posledního ročníku gymnázia v malém městě. Štěpán píše básně a jeho přítel Kendy je zhudebňuje. Ředitelce školy však Štěpánova tvorba přijde nemravná, a tak se na její popud chlapci rozhodnou "udělat něco pořádného". Zhostí se příprav na experimentální divadelní představení, jež by se zapsalo do historie městečka. Volba padne na Tylovu hru Lesní panna aneb Cesta do Ameriky, kterou ale nadšení tvůrci radikálně změní. Právě tak jako vývoj situace okolo příprav divadelní hry je pro film důležitý i citový vztah dospívajícího Štěpána k "Borůvce". Tato dívka je nakonec příčinou toho, že česká a možná i světová literatura příjde o jednoho začínajícího básníka ...

1zákazník doporučuje produkt

Nuda bez jakéhokoliv nápadu.

• , zakoupeno v DVDpremiery.cz

• vše v pořádku
    • drahé poštovné

vše a pořádku

• uchvatna ceska serie

Sic dilko vicenez zprofanovane ale tak unikatni. Zde snad neni ani potreba vysvetlovat o co ta jde, o co tomu nasemu basnickemu poetu vlastne kraci. Stepanek a jeho tajemne basne platici na kazdou zenu, kazdou ktera mu stejne vzdy s nekym jinym utece. Mit toto dilko ve sve sbirce znamena mit zlaty fond o neco bohatsi. Je to jeden z nejlepsich ceskych filmů vubec.

• zasmějete se
    • slušný děj
    • nesympatičtí hlavní hrdinové

První část ságy o Štěpánovi (v tomto dílu aktuálně gymnazistovi) a jeho kamarádovi Kendym. Taková česká teenagerská komedie na téma jak přijít o panictví a přitom si zahrát divadlo. Moje pocity z tohohle počinu jsou do dnešních dnů rozpolcené - docela dobře jsem se bavil, ale ani jeden z hlavních hrdinů mi prostě nepřišel sympatický (sorry chlapi), a to obvykle hraje podstatnou roli.
    Takže čistých rozpolcených 50%.

Moje nejmilejší série českých filmů. Měl jsem je rád, když jsem byl malý capart (i když si teď nedokážu představit co mě na nich mohlo zajímat:-) ), miloval jsem je na střední a rád si je pustím i kdykoli teď, jako vysokoškolák. Nechci srovnávat kvalitu prvních tří dílů, každý je o trochu jiném období života, všechny však podané nezapomenutelně poeticky a laskavě vtipně. Prolézání gymnázia mám ještě stále v živé paměti... Nechci do toho plést režii, musím jenom pochválit Kleina, za to, jak vedl mladé herce Kříže a Matáska a mnoho malých roliček velkých herců

Úvod velmi pěkné série s pěknou a chytlavou hudbou nás provede se Šťepánem Šafránkem střední školou a jedním divadelním projektem. Prožijeme si první lásku i první zklamání.Prostě radosti a ztrasti dospívání s mladým Pavlem Křížem.Sérii mám moc rád a když mám možnost tak se na ni podívám.Doporučuji