Byl jednou jeden život - kolekce DVD

Garantovaný nákup z Filmnadvd.cz

Skladem • 1 varianta49 Kč98 % • 13 613 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace

Druh nosiče
DVD

• , zakoupeno v Filmnadvd.cz

DVD pro děti,vzdělávání zábavnou formou-klasika.

• , zakoupeno v Filmnadvd.cz

Příběhy Byl jednou jeden život znám z dětství. Mým synům se DVD moc líbí a koukají na témata, které je zajímají. Jsou moc hezky zpracována.

• , zakoupeno v Filmnadvd.cz

náučné pro deti, pochopí jak funguje lidské tělo. 4 leté dítě sleduje s nadšením

Druh nosiče
DVD

Animovaný seriál o funkci lidského těla, to je Byl jednou jeden život. Názorně a jednoduše vysvětluje dětem, jak co v těle funguje. Byl jednou jeden život je velmi populární naučný kreslený seriál.

Kolekce obsahuje:

Byl jednou jeden život 2

Byl jednou jeden život 3

Byl jednou jeden život 4

Byl jednou jeden život 5

Byl jednou jeden život 6

Byl jednou jeden život 2

DVD obsahuje 4 díly:

• 5. Krev (25:06 min.) - Krevní koloběh je životně důležitý pro fungování našeho těla. Každá červená krvinka zásobuje naše buňky čerstvým kyslíkem a odnáší z nich oxid uhličitý. Jejich cesty tělem jsou náročné a dlouhé.
  • 6. Krevní destičky (23:39 min.) - Nebýt krevních destiček, nemohla by naše krev kolovat v tepnách, žilách a jiných cévách. Když se škrábneme, nebo řízneme nastupují destičky, aby všechny díry a dírky zaplnily a krevní oběh opět plynule koloval.
  • 7. Srdce (26:03 min.) - Největší a nejvýkonnější pumpa. Za náš lidský život přečerpá okolo dvou set miliónů litrů krve. Srdce je motorem našeho těla, bez kterého není život možný.
  • 8. Dýchání (25:36 min.) - Všechno začíná u maličkých molekul vzduchu, které nosem či ústy spěchají na našich plic. Jaká je jejich cesta z plic do našeho těla a kam směřují? Poznejte sami... stačí se dívat.
  • Délka: 101 min.
  • Zvuk: DD 2.0 česky DD 2.0 slovensky
  • Titulky: české slovenské

Byl jednou jeden život 3

DVD obsahuje 5 dílů:

• 9. Mozek (26:13 min.) - Jak vypadá mozek? Kde se vzala tahle nejsložitější struktura z celého vesmíru? Po dlouhé doby evolučního vývoje se mozek neustále vyvíjel... u velkých plazů, kde mottem bylo "Chci! A hned!" až po mozek současného člověka.
  • 10. Neurony (26:19 min.) - Poznáme neurony a jakou plní funkci v lidském těle. Díky jim si uvědomujeme a vnímáme vnější svět a díky jim ho dokážeme uchopit a pochopit. Neurony regulují, slaďují a koordinují fungování našeho vnitřního světa: lidského těla.
  • 11. Oko (25:44 min.) - Je oko oknem do naší duše? Říká se to, ale jak to s našima očima skutečně? Odpověď najdeme v tomto díle, který nám ukáže, proč naše oči vidí a jak se obrázek který vidíme dostane do našeho mozku.
  • 12. Ucho (26:25 min.) - Ucho, je samozřejmě orgán slyšení, ale také je to orgán rovnováhy. Ale jak to vlastně tato smyslová stráž mozku dělá, že slyší? Jak zachytává zvuky a jak je přenáší? Vždyť zvuk není nic jiného než vibrace vzduchu a vlnění! V tomto díle nám tento fenomén objasní!
  • 13. Kůže (25:55 min.) - Kůže je největším lidským orgánem. Odděluje vnitřní prostředí našeho těla od vnějšího a chrání tělo proti vzniku škodlivých látek. Kolik kusů oblečení a párů bot za život obnosíme? Kůži máme jen jednu, nikdy se neobnosí a vydrží nám celý život.
  • Délka: 131 min.
  • Zvuk: DD 2.0 česky DD 2.0 slovensky
  • Titulky: české slovenské

Byl jednou jeden život 4

DVD obsahuje 4 díly:

• 14. Ústa a zuby (26:28 min.) - Sladké, slané, hořké a kyselé... to všechno způsobují chuťové pohárky umístěné na našem jazyku. A zuby? Proč se nám kazí a jak můžeme zubním kazům zabránit? V tomto díle uvidíme, jak je důležité se starat nejen o své zuby, ale dbát o hygienu a prevenci celé ústní dutiny.
  • 15. Trávení (26:11 min.) - Co všechno si naše tělo uloží a co vyloučí uvidíme v tomto díle o trávení. Jak putuje veškerá strava lidským tělem a jak se s ní naše tělo vyrovná? Proces trávení začíná už v našich ústech a pokračuje dál cestou přes jícen a žaludek dále do jater a střev.
  • 16. Játra (26:19 min.) - Játra jsou nejdůležitější laboratoří lidského těla. Přestože zabírají pouhá dvě procenta celkové tělesné hmotnosti, spotřebovávají kolem čtvrtiny všeho kyslíku, skoro stejné množství jako srdce! V játrech se produkty trávení mění na bílkoviny, červené krvinky, protilátky a mnoho dalších věcí.
  • 17. Ledviny (26:42 min.) - Ledviny jsou velmi důležitým lidským orgánem, kde dochází k čištění krve. Jak sami uvidíte v tomto díle, červené krvinky se tu zbavují všech nečistot a škodlivých látek. A co udělá naše tělo s tímto odpadem? ... Odešle jej přes močový měchýř z těla pryč.
  • Délka: 106 min.

Byl jednou jeden život 5

DVD obsahuje 4 díly: 18. Mízní soustava - Lymfatickou neboli mízní soustavou je dopravována tělní potrava z mezibuněčných prostor přímo do krve. A jaké jsou mízní orgány, proč je v našem těle máme? Poznejte s námi cévy, slezinu, mandle a brzlík., 19. Kosti a kostra - Lidská kostra je jako neuvěřitelná katedrála nejrůznějších tvarů a funkcí. V tomto díle se můžete podívat z čeho je postavená... začneme u chrupavek a poznáme, jak kosti s věkem rostou a sílí a také, že musí být neustále obnovovány. Čím je člověk starší, tím jeho kosti slábnou a ztrácí svoji pevnost., 20. Svaly a tuky - Svaly jsou nejobjemnější a nejmohutnější soustava lidského těla, která tvoří téměř polovinu jeho celkové hmotnosti. Sportování a hry nám dávají možnost poznat dokonalou koordinaci svalů a pohybů a i proto je fyzický pohyb důležitý., 21. Válka s toxiny - V tomto díle vám ukážeme, jak naše tělo dokáže bojovat s nejrůznějšími škodlivými látkami, které nás v dnešní době obklopují... výfukové zplodiny, tabákový kouř, spalovny a další nástrahy moderní uspěchané doby.

• Délka: 104 min
  • Obraz: barevný 4:3 PAL

Byl jednou jeden život 6

DVD obsahuje 5 dílů: 22. Očkování - Někdy může být opravdu velmi nebezpečné chodit po světě bez očkování proti určitým nemocem. V dnešní době už lékaři nalezli vakcíny, které naše tělo proti nemocem a infekcím dokáží ubránit. Uvidíte sami, jak tyto protilátky v našem těle zabrání nebezpečným nemocem., 23. Hormony - Endokrinní žlázy, v nichž se tvoří hormony. Co to jsou hormony a proč se v našem těle tvoří? Všechno okolo nich a také štítné žlázy budete mít možnost poznat v tomto díle., 24. Koloběh života - Dokonalou rovnováhu stvořila naše příroda. Potravní řetězec má svá pravidla a člověk je na jeho vrcholu. "Ale člověka nic nejí, tak proč on sám jí tolik věcí?" Přeci aby mohl vyživovat své buňky a ty mohly dobře pracovat a zajistit dobrou práci celého těla. Aby se buňky mohly pořád množit, tělo mohlo růst, obnovovat se a opravovat., 25. Obnovy a opravy - V mozkových buňkách jsou během spánku zpracovávány a tříděny informace, které byly přijaty během uplynulého dne. Některé informace se mohou tak trochu promíchat a vznikají pak zlé sny. Co dělá tělo, když spí? Sami uvidíte., 26. A život jde dál - Věčný koloběh života... staří lidé umírají a děti se rodí... stejně jako zvířata a vše živé na planetě Zemi. Starší generace přenáší své zkušenosti na mladé generace a takto to bude fungovat ještě stovky a stovky let.

• Délka: 132 min.
  • Obraz: barevný 4:3 PAL
  • Bonusy: žádné

• , zakoupeno v Filmnadvd.cz

DVD pro děti,vzdělávání zábavnou formou-klasika.

• , zakoupeno v Filmnadvd.cz

Ucelená edice o lidském těle vhodná pro malé i velké.